جزئیات خبر

قطعه اول راه آهن همدان – سنندج 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

1394/6/3
قطعه اول راه آهن همدان – سنندج 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی گفت: قطعه اول راه آهن همدان – سنندج در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی 58 درصدی برخوردار است.

«محمد رضا رئیسی» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: خط راه آهن تهران - همدان - سنندج با هدف اتصال راه آهن سراسری ایران به کشور عراق و سوریه و کوتاه تر کردن مسیر، تسهیل در حمل باری، مسافری و ترانزیتی و همچنین توسعه صنعت گردشگری و جهانگردی در منطقه در حال احداث است.

وی پروژه قطعه اول راه آهن همدان – سنندج را یکی از پروژه های مهم شرکت در بخش عمرانی ذکر کرد و گفت: عملیات اجرایی و احداث این راه آهن به طول 65 کیلومتر در حال انجام است.

رئیسی ادامه داد: این پروژه در اوایل سال 1385 از طریق مناقصه توسط وزارت راه و شهرسازی و با توجه به توان بالای اجرایی شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به این شرکت واگذار شده است.

وی با اشاره به ویژگی های قطعه اول راه آهن همدان – سنندج بیان کرد: این پروژه دارای ابنیه فنی بزرگ و کوچک است که به دلیل وجود مناطق کشاورزی و روستایی در مسیر راه آهن و عبور ایمن اهالی، 12 دستگاه روگذر و زیرگذر احداث شده است.

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی ادامه داد: همچنین با توجه به این که انتهای این پروژه به استان کردستان و منطقه کوهستانی می رسد، عملیات خاک برداری قابل توجهی نیز صورت گرفته است.

رئیسی خاطرنشان کرد: علی رغم قول و تعهد تامین اعتبار و منابع مالی از جانب دولت که هنوز به سرانجام نرسیده، کارگاه های این پروژه همچنان فعالیت خود را ادامه می دهند.

221-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد