جزئیات خبر
معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی:
مقدمات تایید تفاهم‌نامه آزادراه مشهد-چناران انجام شد

1395/6/3
مقدمات تایید تفاهم‌نامه آزادراه مشهد-چناران انجام شد

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از انجام مقدمات تایید تفاهم نامه ساخت آزادراه مشهد – چناران خبر داد.

مهندس علی استیری در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در این پروژه وزارت راه و شهرسازی به عنوان کارفرما و آستان قدس رضوی و بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار حضور خواهند داشت.

وی آزادراه مشهد – چناران را شاهرگ حیاتی ورود زائران و مسافران به مشهد خواند و افزود: این آزادراه، دومین خروجی مهم و پر ترافیک ترین خروجی شهر مشهد است که علاوه بر این که تامین کننده مسیر ارتباطی مشهد با خطه سرسبز شمال و استان های غربی کشور نظیر اردبیل و آذربایجان است، ارتباط شهرهای مهمی چون قوچان، چناران، بجنورد و اسفراین و شهرهای استان های گلستان،مازندران، گیلان، آذربایجان و.. را به شهر مشهد برقرار می سازد.

استیری با بیان این که هم اکنون مطالعات مسیر پروژه توسط مشاور آن انجام شده است، گفت: بر این اساس، مسیرهایی(واریانت) که امکان عبور با هزینه کم وجود دارد، در دست بررسی است.

وی ادامه داد: بدین ترتیب، پس از تعیین بهترین گزینه و تصویب آن از سوی کارفرما(وزارت راه و شهرسازی) و نیز آزادسازی حریم و محور که توسط وزارت متبوعه انجام خواهد پذیرفت عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

استیری درباره مشخصات این پروژه گفت: آزادراه مشهد – چناران به طول 55 کیلومتر، دارای 3 باند رفت، 3 باند برگشت، یک باند توقف به همراه جزیره میانی است که باندهای رفت و برگشت را از یکدیگر جدا می کند.

وی با اشاره به اهداف ساخت این آزادراه خاطرنشان کرد: دلایلی همچون زائران مشتاق به زیارت ثامن الحجج از خطه شمال کشور به مشهد، حجم ترافیک عبوری در محور قوچان به مشهد، حمل مسافر و بارهای ترانزیتی از شمال کشور شامل گمرکات لطف آباد، باجگیران و بنادر دریای خزر به شرق و جنوب کشور، وجود کارخانجات و شهرک های صنعتی به ویژه در محدوده چناران - مشهد و عدم پاسخگویی محورهای موجود برای تردد؛ باعث شد تا وزارت راه و شهرسازی با همکاری آستان قدس رضوی و بخش خصوصی پس از مطالعات جامع کارشناسان، به سراغ احداث این آزاد راه برود.

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی تاکید کرد: با امضاء این تفاهم نامه مشکل ترافیک این محدوده بر طرف خواهد شد.

استیری یاداور شد: مهندس محمدرضا رئیسی مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به عنوان نماینده آستان قدس رضوی پیگیری های لازم را با وزارت راه و شهرسازی بعمل می آورند تا پروژه صدرالاشاره عملیاتی شود.

175-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد