جزئیات خبر
با برنده شدن شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در مناقصه؛
عملیات تکمیلی پروژه قطعه 4الف راه‌آهن قزوین-رشت-انزلی آغاز شد

1395/6/9
عملیات تکمیلی پروژه قطعه 4الف راه‌آهن قزوین-رشت-انزلی آغاز شد

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از آغاز عملیات تکمیلی قطعه 4 الف راه آهن قزوین – رشت – انزلی توسط این شرکت خبر داد.

مهندس علی استیری در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: به دلیل پر شدن مدت و مبلغ پیمان از سوی وزارت راه و شهرسازی ساخت این قطعه توسط شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، طی مناقصه برنده و عملیات اجرایی تکمیلی پروژه به این شرکت جهت اجرا ابلاغ گردیده است.

وی ادامه داد: این عملیات هم اکنون آغاز شده و قرار است ایزیلاسیون تونل های 3 و 5 که شرایط خاصی نیز دارند، به همراه اجرای کف بند و پوشش بتنی( لاینینگ) دیواره ها انجام شود.

استیری مبلغ پیمان پروژه مربوط به عملیات تکمیلی را 441 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: مدت پیمان نیز 18 ماه است.

وی ادامه داد: طول قطعه 4 الف راه آهن قزوین – رشت – انزلی، 6/14 کیلومتر و شامل 3 دستگاه پل خاص بر روی روخانه سپید رود، تعداد زیادی ابنیه فنی، 57 دستگاه پل دو، سه، پنج و هفت متری، 8 دستگاه تونل به طول حدود 4 کیلومتر است که طول بزرگ ترین آن به هزار و 14 متر می رسد و 70 درصد پروژه آماده تحویل و پخش بالاست می باشد.

استیری با بیان این که بزرگ ترین گسل خاورمیانه در این منطقه وجود دارد، افزود: بر این اساس، قطعه 4 الف، یکی از دشوار ترین و صعب العبورتربن قطعات به لحاظ ژئوتکنیکی و جنس زمین شناسی‌ می باشد که با حضور تیم های فنی این شرکت عملیات حفاری این تونل ها انجام گردیده است و در این تونل ها از روش های پایپ روفینگ و فوروفینگ برای جلوگیری از ریزش و نگهداری موقت سقف تا اجرای تحکیمات استفاده شده است.

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی ادامه داد: تا قبل از حضور این شرکت در منطقه رودبار، هیچ گونه فعالیت حفاری برای عبور راه آهن در منطقه انجام نشده بود و شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، نخستین پیمانکاری است که علی رغم مشکلات زمین شناسی در این منطقه اقدام به حفاری تونل، با وجود بزرگ ترین گسل خاورمیانه( LandSlide ) کرده است.

لازم به یادآوری است، پروژه راه آهن قزوین – رشت – انزلی دارای 7 قطعه است که در سال 1385 عملیات اجرایی کل قطعات آغاز شده و احداث قطعه 4 الف آن به شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در جایگاه پیمانکار واگذار شد.

188-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد