جزئیات خبر
معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی:
قرارداد تکمیل پروژه آزادراه کنار گذر شمالی مشهد امضاء شد

1395/6/13
قرارداد تکمیل پروژه آزادراه کنار گذر شمالی مشهد امضاء شد

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از امضاء قرارداد تکمیل پروژه آزادراه کنارگذر شمالی مشهد خبر داد.

مهندس علی استیری در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی برگزاری مناقصه و برنده شدن شرکت مسکن و عمران قدس رضوی،عملیات تکمیلی این پروژه با مبلغ اولیه 653 میلیارد ریال بین وزارت راه و شهرسازی و این شرکت منعقد گردید.

وی ادامه داد این قرارداد علی رغم بهره برداری از پروژه برای تکمیل زیرگذرها و نصب حفاظ های جانبی (گاردریل و هندریل) که درصد ایمنی آزادراه را بالا خواهد برد؛ بخشی از قرارداد را به خود اختصاص داده است که تردد اهالی منطقه را از این زیرگذرها ممکن خواهد کرد.

استیری، مدت پیمان این پروژه را یک سال اعلام کرد و افزود: عملیات اجرایی تکمیل آزادراه کنارگذر شمالی مشهد در قطعات 4 گانه هم اکنون آغاز شده است.

وی ادامه داد: اعتبار اولیه این پروژه 653 میلیارد ریال برآورده شده است.

استیری، عمده فعالیت در عملیات تکمیلی آزادراه مذکور را مربوط به زیرگذرها دانست و گفت: علاوه بر این، می توان به روکش آسفالت در برخی قطعات که لایه نهایی آن باقی مانده است، اشاره کرد.

وی ادامه داد: احداث این پروژه از سال 1384 و با پیمانکاری شرکت مسکن و عمران قدس رضوی آغاز شد و در سال 1391 نیز به بهره برداری رسید.

استیری درباره مشخصات آزادراه کنارگذر شمالی مشهد گفت: این پروژه به طول 2/72 کیلومتر، دارای 53 دستگاه تقاطع روگذر و زیرگذر، 255 دستگاه ابنیه فنی(پل های دو تا ده متر)و 7 دستگاه تقاطع کامل( با رمپ و لوپ) و 9 دستگاه پل رودخانه ای خاص می باشد یکی از مهمترین گزینه ها در این عملیات تکمیلی، ارتباط دهی جاده کارخانه سیمان شرق با آزادراه کنارگذر شمالی مشهد است که عبور و مرور روزانه بیش از 300 تریلر (بونکر سیمان) و سایر وسائط نقلیه را تسهیل خواهد داد.

معاون عمران شرکت مسکن و عمران قدس رضوی ادامه داد: همچنین این آزادراه با عرض 40 متر دارای 2 باند رفت و برگشت، یک باند توقف در طرفین و یک جزیره میانی به عرض 17 متر است.

استیری با اشاره به کاهش تصادفات جاده ای با احداث این آزادراه گفت: باتوجه به این که بزرگراه شهید کلانتری اکنون درون شهری شده است، لذا احداث آزادراه کنارگذر شمالی مشهد، ضمن اثر مثبت بر مسائل زیست محیطی، کاهش آلودگی هوا و روان سازی ترافیک و جلوگیری از تصادفات جانی و مالی را نیز در بر داشته است.

199-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد