جزئیات خبر
ویژه ایام ماه مبارک رمضان صورت گرفته است؛
مفروش شدن 180 هزار متر مربع از صحن‌های حرم مطهر رضوی

1395/4/8
مفروش شدن 180 هزار متر مربع از صحن‌های حرم مطهر رضوی


مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی از مفروش شدن بیش از 18 هزار متر مربع از صحن‌های حرم مطهر رضوی در ایام ماه رمضان خبر داد.

غلام رضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: مطابق برنامه هرساله حرم مطهر رضوی، حدود 180 هزار متر مربع و صحن هدایت با 2 هزار و 800 تخته فرش برای سفره های اکرام رضوی مفروش می شود.

وی ادامه داد: این فرش ها، لاکی و با حاشیه آبی رنگ هستند.

باغشنی با اشاره به مفروش کردن بخشی از مسجد گوهرشاد ویژه مراسم های قرآنی طی این ایام، گفت: امسال برای نخستین بار در حرم مطهر رضوی از فرش های سبز رنگ برای مفروش کردن مکان برگزاری مراسم های قرآنی استفاده شده است.

وی ادامه داد: در این راستا، 240 متر مربع از صحن و ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد ویژه مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم، بین ساعت های 18:30 تا 19:30 با فرش های دستباف نفیس تولیدی این شرکت مفروش می شود.

باغشنی ادامه داد: ابعاد این فرش ها، 6*4 است که طرح و نقش آن با معماری مسجد، کاملا هم خوانی دارد.

وی با بیان این که در ایام ماه مبارک رمضان، حدود 400 متر مربع از صحن انقلاب با فرش های ماشینی بزرگ پارچه مفروش می شود، افزود: این فرش ها نیز برای مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم، بین ساعات 4:30 تا 5:30 که به صورت مستقیم از شبکه یک به نمایش در می آید، گسترده می شوند.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی ادامه داد: فرش های مذکور، دارای ابعاد 6*4 و کرم رنگ است و در آن از اصیل ترین نقش ها نظیر افشان، افشان ترنج و لچک ترنج استفاده شده است.

95-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد