جزئیات خبر
طی 3 ماه ابتدایی امسال؛
832 متر مربع فرش دستباف نفیس ویژه حرم مطهر رضوی تولید شد

1395/4/27
832 متر مربع فرش دستباف نفیس ویژه حرم مطهر رضوی تولید شد

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی از تولید 832 متر مربع فرش دستباف نفیس در این شرکت طی 3 ماه نخست سال 1395 خبر داد.

غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این فرش ها بیشتر 30 رج و به صورت ویژه 40 رج و 60 رج هستند.

وی با اشاره به برنامه های استراتژیک امسال این شرکت، گفت: افزایش ظرفیت تولید از طریق به کارگیری نیروی پیمانی، سیستم های تشویقی و تکمیل و تجهیز سالن قالیبافی در کاشمر و همچنین برون سپاری تولید به وسیله شناسایی و عقد قرارداد با مجتمع های بزرگ قالیبافی، از جمله این برنامه ها به شمار می رود.

باغشنی، جایگزینی نیروی پیمانی به جای نیروی رسمی بازنشسته را یکی دیگر از برنامه های استراتژیک این شرکت دانست و افزود: برنامه ریزی شده تا تسهیلات ارزان قیمتی نیز دریافت شود که بر این اساس با مرکز ملی فرش ایران، مکاتباتی انجام شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این می توان به افزایش فعالیت های بخش بازرگانی از طریق حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، ایجاد فروشگاه در سایر شهر ها و بازسازی ساختمان نمایشگاه شرکت اشاره کرد.

باغشنی در پاسخ به این سوال که آیا رایزنی با سایر اماکن متبرکه برای تولید و تامین فرش دستباف آن ها انجام شده است؟ گفت: با توجه به بودجه محدود سایر اماکن مذهبی، انگیزه ای برای خرید فرش نفیس دستباف آستان قدس رضوی وجود ندارد.

وی ادامه داد: با این حال، طی سال های گذشته قرارداد هایی با این اماکن بسته شده که به صورت نیمه کاره رها شده است، از طرفی به علت نبود پشتوانه برای نگهداری از فرش ها در سایر اماکن مذهبی به مانند اداره فرش حرم مطهر رضوی، پس از خرید فرش، مجموعه های مذکور توان استفاده بهینه از فرش دستباف را ندارند.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی اضافه کرد: البته معمولا اماکن مذهبی، توقع دریافت فرش رایگان و با تخفیف ویژه را از این شرکت دارند.

108-95                                     

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد