جزئیات خبر
در روز میلاد حضرت رضا(ع)؛
144 هزار مترمربع از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی مفروش می‌شود

1395/5/26
144 هزار مترمربع از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی مفروش می‌شود

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: در روز میلاد حضرت رضا(ع)، 144 هزار متر مربع از صحن ها و رواق های حرم مطهر رضوی مفروش می شود.

غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است در سطح 115 هزار متر مربع از صحن های بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) فرش ماشینی پهن شود.

وی ادامه داد: این صحن ها شامل آزادی، انقلاب، جمهوری، قدس، هدایت، کوثر، غدیر، جامع رضوی، باب رضوان، مسجد گوهر شاد و رینگ های جمهوری و باب السلام است.

باغشنی از مفروش شدن تمام رواق ها در این روز خبر داد و افزود: در روز میلاد همانند ایام عادی سال، 25 هزار متر مربع از رواق ها با فرش های دستباف و 3 هزار و 700 متر مربع با فرش های ماشینی مفروش خواهد بود.

وی با اشاره به مفروش شدن 80 درصد از فضای صحن های حرم رضوی در روز میلاد حضرت رضا(ع) گفت: تنها در 20 درصد از صحن ها به عنوان مسیر تردد، فرش پهن نمی شود.

باغشنی ادامه داد: همچنین در روز میلاد ولی نعتمان آقا علی بن موسی الرضا(ع)، از فرش های تک رنگ آبی، سبز و کرم به ترتیب در صحن های انقلاب، آزادی و جمهوری اسلامی استفاده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی اضافه کرد: این فرش ها علاوه بر تشخیص نام صحن ها برای زائران، باعث سهولت در رفت و آمد و تعیین مسیر تردد می شود.

163-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد