جزئیات خبر

یک کارشناس صنعت آرد بیان کرد ؛

1393/7/28
 یک کارشناس صنعت آرد بیان کرد ؛

یک کارشناس صنعت آرد اظهار داشت: دولت باید در جدولی که هر ساله به منظور شرایط خرید گندم تهیه و ابلاغ می‌کند تجدید نظر کرده و قیمت گندم را بر اساس کیفیت آن تعیین کند.
سرپرست شرکت آرد قدس رضوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اقتصادی رضوی با بیان این که اگر قیمت‌گذاری گندم بر اساس کیفیت و فاصله قیمتی در خصوص درصد پاکی آن باشد، کشاورز تشویق به تولید محصول کیفی می‌شود، گفت: متأسفانه در حال حاضر بحث کمیت مطرح است و توجه چندانی از سوی دستگاه‌های نظارتی در خصوص کیفیت اعمال نمی‌شود، به همین دلیل کشاورزان نیز به دنبال بذور پر محصول هستند تا بذوری که از کیفیت بالایی برخوردارند.
علی اکبر موذن با تصریح این که کیفیت نامناسب نان ناشی از پایین بودن کیفت آرد مصرفی خبازی‌ها و به دنبال آن گندم‌های ناخالصی که به کارخانجات آرد سازی تحویل داده می‌شود، افزود: کیفیت نان وابسته به کیفیت آرد است و کوچکترین نوسان در کیفیت آرد باعث کاهش کیفیت نان خواهد شد.
سرپرست شرکت آرد قدس رضوی در ادامه عنوان کرد: شرکت آرد قدس رضوی در سال جاری با انعقاد قراردادی با شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 به عنوان یکی از مراکز خرید مستقیم گندم از کشاورزان انتخاب شد که علاوه بر خرید گندم از کشاورزان با تفاهم نامه‌ای که با شرکت‌های کشاورزی وابسته به آستان قدس رضوی امضاء کرد محصول گندم تولیدی این شرکت‌ها را نیز در سیلوهای استاندارد خود ذخیره سازی می‌کند.
موذن بیان داشت: در سال جاری این کارخانه بالغ بر 19 هزار تن گندم از تولید کنندگان خریداری و در سیلوها ذخیره سازی کرد و 15 هزار تن آرد مورد نیاز خبازان را از طریق سامانه خرید تولید و تحویل داده است.
وی افزود: از آنجائی که گندم تولیدی این موسسات از کیفیت بالایی برخوردارند در نتیجه تأثیر به سزایی در مرغوبیت آردهای تولیدی داشته است.
103-93

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد