جزئیات خبر
از ابتدای سال جاری صورت گرفت؛
تولید 2 هزار و 800 تن انواع محصول در شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی

1394/4/22
تولید 2 هزار و 800 تن انواع محصول در شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی

محمد مهدی کیامرز در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: از ابتدای امسال محصولاتی شامل رب گوجه فرنگی در اوزان مختلف، انواع کنسرو لوبیا چیتی بدون قارچ و با قارچ، کنسرو نخود آبگوشتی، انواع سس مایونز، انواع سس کچاب، انواع بطری آب آشامیدنی و انواع آبمیوه قوطی و پاکتی تولید شده است.

وی مهم ترین ویژگی محصولات شرکت فرآورده های غذایی رضوی را کیفیت بالای تولیدات متناسب بانیاز و تقاضای مصرف کنندگان عنوان کرد و افزود: این مهم به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و دقت در عملیات تولید محصولات و کنترل دقیق فرمولاسیون و همچنین دقت در بسته بندی محقق شده است.

کیامرز برند رضوی را عاملی مهم برای معرفی محصولات تولیدی در آستان قدس رضوی ذکر کرد و گفت: برند رضوی علاوه بر تبرک و تقدس به لحاظ انتساب به حضرت رضا(ع)، بیانگر کیفیت و مرغوبیت محصولات تولیدی و توجه مصرف کنندگان است.

وی با اشاره به تحقق شعار «از مزرعه تا سفره» در آستان قدس رضوی اظهار کرد: گوجه فرنگی مورد نیاز شرکت برای تولید انواع رب گوچه فرنگی، از مزرعه نمونه آستان قدس رضوی و بخشی از مواد اولیه برای تولید انواع کمپوت، پوره و کنسانتره از میوه های سازمان باغات آستان قدس رضوی تهیه و تامین می شود.

مدیر عامل شرکت فرآورده های غذایی رضوی از اشتغال 175 نفر در شرکت فرآورده های غذایی رضوی در مشهد و دفتر تهران سخن گفت و افزود: باتوجه به فصلی بودن تولیدات، تعداد پرسنل در ما های مختلف سال دارای کاهش و یا افزایش است.

98-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد