جزئیات خبر

مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی تمام پروژه های راه سازی شرکت بتن و ماشین بر اساس استانداردهای جهانی است

1394/9/8
مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی تمام پروژه های راه سازی شرکت بتن و ماشین  بر اساس استانداردهای جهانی است

مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی

تمام پروژه های راه سازی شرکت بتن و ماشین

بر اساس استانداردهای جهانی است

راه محور توسعه و یکی از راهکارهای حرکت به سوی توسعه پایدار در هر کشوری است. قرن بیست و یکم به عنوان قرن کیفیت مطرح شده و از مفهوم بهره وری فراتر رفته است و همین امر اهمیت وجود شبکه حمل و نقل و جاده ای ایمن و مناسب را بیش از پیش یادآور می شود.

1394/9/5 پنجشنبه

 

اکنون وقتی صحبت از کیفیت می‌شود تنها مرغوبیت مورد نظر نیست، بلکه کیفیت باید در سطح کلان نهادینه شود. شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی طی سال های اخیر با توجه به ورود تکنولوژی های جدید در دنیا، تمام تلاش خود را برای استفاده از این تکنولوژی ها به منظور بهبود کیفیت و رعایت ایمنی انجام داده است.
روز ملی کیفیت فرصتی شد تا با مهندس عباس شیرمحمدی؛ مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی درباره استاندارد های جاده ای و عملکرد شرکت در این زمینه به گفت وگوبنشینیم.

استاندارد سازی راه ها یکی از عوامل اصلی و موثر در کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای است، این شرکت چه اقداماتی را بدین منظور انجام داده است؟
-
با توجه به استراتژی شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی در زمینه انجام پروژه های عمرانی بر اساس استانداردهای تصویبی در ایران، این شرکت اقدام به انجام عملیات راه سازی در استان خراسان و به ویژه در مشهد مطابق با استانداردهای مربوطه کرده است که از جمله مهم ترین این پروژه ها می توان به احداث دور برگردان طبرسی حرم مطهر امام رضا(ع)، بزرگراه شهید کلانتری، کمربندی صد متری شرقی شهید همت، زیرگذرهای شرقی و غربی میدان شهدا، بلوار صاحب الزمان(عج)، بلوار 60 متری نماز، بخشی از بزرگراه شیروان – بجنورد، باند دوم محور مشهد سنگ بست – فریمان، تونل خط یک قطار شهری، تقاطع غیرهمسطح میدان جهاد، تقاطع غیر همسطح میدان بار نوغان، تقاطع غیر همسطح میدان شهید فهمیده، تقاطع غیر همسطح خین عرب و تقاطع غیر همسطح میدان امام رضا(ع) نیشابور اشاره کرد.

بسیاری از پیمانکاران معتقدند اگر بین طرح و اجرا همسویی وجود داشته باشد، مشکل عدم انطباق استانداردهای لازم حل خواهد شد. نظر شما چیست؟
-
استاندارد های فنی راه ها در کشور با مشخصات مطلوب تهیه شده است، اما به دلیل اینکه بیشتر پروژه های عمرانی به صورت سه عامل متشکل از کارفرما، مشاور و پیمانکار پیاده می شود، طراحی پروژه در حوزه مشاور بوده و پیمانکار تنها در ساخت وارد می شود، لذا عدم همسوگرایی بین طرح و اجرا سبب بروز مشکلات عدیده و عدم انطباق استانداردهای لازم خواهد شد.
به عبارت دیگر پیمانکار یا مجری درگیر مسائل طراحی نخواهد بود و از طرفی مشاور یا طراح نیز به مشکلات اجرا توجهی نمی کند، در صورتی که اگر طرح و ساخت توسط یک عامل و پروژه ها به صورت دو عاملی انجام شود، در کمترین زمان طرح ارائه شده و با رعایت تمامی استاندارد های لازم توسط همان طراح و به صورت صحیح اجرا خواهد شد.

این شرکت تا کنون چه میزان راه احداث کرده است؟
-
شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی از سال 1378 و طی 15 سال اخیر حدود 30 کیلومتر راه با 11 تقاطع غیر همسطح بزرگ احداث کرده است.

مهم ترین ویژگی و مشخصه های راه هایی که شرکت بتن و ماشین قدس رضوی احداث کرده چیست؟
-
فکر می کنم احداث راه هایی که موجب کاهش ترافیک به ویژه ترافیک شهری و آسودگی شهروندان شود، مهم ترین ویژگی راه های ساخته شده توسط این شرکت است.

به نظر شما مهم ترین مشکل در پیش روی این شرکت چه چیزی است؟
-
در وهله نخست، عدم وجود نقدینگی در پروژه های جاری و کم شدن بودجه های عمرانی از سوی دولت و کارفرمایان و در مرحله بعد وجود مشکلات در واگذاری پروژه ها، انتخاب پیمانکار واجد الشرایط و قیمت مناسب است.

راه های ساخته شده در کشور و به ویژه شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی چقدر بر اساس استاندارد های جهانی است؟
-
با توجه به اینکه راه های احداث شده توسط این شرکت مطابق با استانداری های ایران از جمله نشریه 101 و 415 ابلاغ شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بر اساس استانداردهای جهانی است، تمامی راه های مذکور استاندارد های جهانی لازم را داراست

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد