جزئیات خبر

مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی: توسعه شهرها در گرو پیشرفت بخش حمل و نقل شهری است

1394/10/15
مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی:  توسعه شهرها در گرو پیشرفت بخش حمل و نقل شهری است

مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی:

 

توسعه شهرها در گرو پیشرفت بخش حمل و نقل شهری است

 

 

 

مدیرعامل شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی گفت: توسعه شهرها در گرو پیشرفت بخش حمل و نقل شهری است.

مهندس عباس شیرمحمدی در حاشیه مراسم افتتاح پایانه و پارکینگ شهید هاشمی نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی ضمن تاکید بر اهمیت بخش حمل و نقل اظهار کرد: شریان های ترافیکی و خدمات جانبی آن ها از قبیل باراندازها، پایانه ها، پارکینگ ها و ... به مانند رگ های بدن هستند که با عبور و گردش خون از خود، موجبات حیات را در همه بخش ها فراهم می کنند.
وی با بیان اینکه امروزه با روند رو به رشد تعداد ماشین ها و افزایش مشکلات ترافیکی، پارکینگ های فعلی از نظر ظرفیت جوابگو نیستند، خاطرنشان کرد: برای گذر از این بحران باید به تناسب فراوانی خودروها، موضوع پارکینگ آن ها نیز مورد توجه و برنامه ریزی قرار بگیرد.
شیرمحمدی اضافه کرد: در غیر این صورت کمبود پارکینگ به معضلی در حمل و نقل تبدیل خواهد شد، بخش بیشتری از ظرفیت شریان های ترافیکی را اشغال و سهولت بهره برداری و دسترسی به اماکن را گاهی دشوار یا غیرممکن خواهد کرد.
وی با اشاره به مزایای پارکینگ های طبقاتی تصریح کرد: در مراکز شهرها و نقاط پرترافیک معمولا زمین برای احداث پارکینگ به وسعت زیاد وجود ندارد و قیمت آن هم بسیار بالاست، بنابراین در این نقاط استفاده از پارکینگ طبقاتی موجب شده تا از ظرفیت بالاتری بدین منظور استفاده شود، ضمن اینکه مقداری توجیه اقتصادی آن نیز بهبود پیدا می کند.
وی نداشتن رمپ(سراشیبی های تند)، عدم اتلاف وقت رانندگان و همچنین جابه‌جایی ماشین ها به صورت اتوماسیون را از جمله مزایای دیگر پارکینگ های طبقاتی عنوان کرد.
وی در پاسخ به این سوال که پروژه پایانه و پارکینگ میدان شهدا چه میزان به رفاه و آسایش شهروندان و حل مشکلات کمک می کند، گفت: مکان احداث این پارکینگ واقع در میدان شهدا است که از مرکزیت و اهمیت بالایی برخوردار است و زائران و مجاوران می توانند در صورت افزایش ظرفیت و افزایش تعداد این قبیل پارکینگ ها در میدان شهدا، دسترسی بهتری به حرم مطهر حضرت رضا(ع) یا مراجعه به بازار و مرکز شهر داشته باشند.

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد