جزئیات خبر

تولید و عرضه 500 هزار اصله نهال رضوی دارای گواهی سلامت

1395/10/9
تولید و عرضه 500 هزار اصله نهال رضوی دارای گواهی سلامت

سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی از تولید و عرضه حدود 500 هزار اصله نهال رضوی دارای گواهی سلامت توسط این موسسه خبر داد.
محمود صادقی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به آغاز این پروژه از سال 1393، بیان کرد: این نهال ها در نهالستانی به مساحت 10 هکتار تولید شده اند و شامل انواع نهال های مثمر ارقام میوه های هسته دار و دانه دار و همچنین غیر مثمر از جمله نهال های تزئینی و غیرتزئینی است.
وی ادامه داد: این نهال ها، پیوندی و دارای اصالت و گواهی سلامت از سازمان حفظ و نباتات جهاد کشاورزی و نیز برچسب تایید از موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال است.
صادقی، تولید نهال های مرغوب، دارای شناسنامه و با اصالت را از جمله اهداف موسسه باغات آستان قدس رضوی از احداث این نهالستان عنوان کرد.
وی ادامه داد: بدین ترتیب با تولید نهال های مرغوبی از این دست، کشاورزان و باغداران با آسودگی خاطر این نهال ها را خریداری کرده و می توانند از مشاوره های فنی و تخصصی موسسه باغات برای کشت آن ها بهره مند شوند.
صادقی، برند رضوی را نماد مرغوبیت و سلامت محصول دانست و افزود: تمامی نهال های مذکور با برند رضوی به بازار عرضه شده است.
سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی با اشاره به قیمت مناسب نهال های تولیدی توسط این موسسه، گفت: علاوه بر این، نهال های مذکور کاملا سالم و عاری از هر گونه بیماری هستند.
وی ادامه داد: کشاورزان و باغداران می توانند برای اطلاع از وضعیت ظاهری نهال ها، با مراجعه به سایت موسسه باغات آستان قدس رضوی، تصاویر نهالستان و ارقام نهال های مذکور را مشاهده نمایند.
  331-95
 
 

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد