جزئیات خبر
از سوی شرکت کارگزاری رضوی؛
5/5 هزار میلیارد ریال انواع اوراق در بورس اوراق بهادار و فرابورس معامله شد

1394/5/13
5/5 هزار میلیارد ریال انواع اوراق در بورس اوراق بهادار و فرابورس معامله شد

کمال خانزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: این موارد شامل انواع اوراق بهادار، اوراق صکوک و اوراق مشارکت است است.

وی ادامه داد: این شرکت در سال 1393 در بورس اوراق بهادار حدود 9 هزار میلیارد ریال انواع اوراق بهادرا و اوراق مشارکت   پذیرفته شده در این بورس را خرید و فروش کرده است و در فرابورس نیز حدود 3 هزار میلیارد ریال انواع اوراق بهادار و سهام و انواع صکوک، خرید و فروش داشته است.

خانزاده با اشاره به نقش شرکت های کارگزاری به ویژه شرکت کارگزاری رضوی در جهت افزایش تولید ملی بیان کرد: بازار سرمایه و صنعت کارگزاری به عنوان مهم ترین نهاد مالی این بازار در کشورهای توسعه یافته نقش های بسیار دارد که از این میان می توان به تجهیز بیشتر پس‌انداز، تخصیص بهینه سرمایه، انتقال وجوه مازاد خانوارهای علاقمند به سرمایه‌گذاری به افراد یا مؤسسات نیازمند به وجوه، افزایش نقدینگی و کاهش ریسک مربوط به آن، ایجاد شرایط برای مدیریت ریسک، کمک به فرآیند کشف قیمت¬ ها و ... اشاره کرد.

وی شرکت های کارگزاری را به عنوان محوری ترین نهاد مالی بازار سرمایه معرفی و خاطر نشان کرد: این شرکت ها کمک بزرگی به تامین مالی بنگاه های بزرگ می کند.

مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی ادامه داد: این مهم از طریق افزایش سرمایه و انتشار انواع اوراق مشارکت و اوراق صکوک صورت می پذیرد که باعث افزایش تولید ملی و توسعه و رونق بنگاه ها می شود.

134-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد