جزئیات خبر
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان:
بیشترین باغ‌های پسته دامغان متعلق به موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان است

1395/7/8
بیشترین باغ‌های پسته دامغان متعلق به موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان است

مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان گفت: بیشترین و بزرگترین باغ‌های پسته استان سمنان متعلق به موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان گفت: پسته به عنوان یکی از محصولات مهم و استراژیک استان سمنان است که می‌تواند نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است داشته باشد.

حسین دربانی تصریح کرد:. این موسسه با دارا بودن 193 هکتار باغ پسته در سطح استان سمنان، به‌عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین باغ‌‌داران پسته به شمار می‌آید.

وی افزود: از این مقدار 105 هکتار باغ پسته در قریه «برم» و 75 هکتار نیز در باغ پسته «حسن‌آبادو» واقع شده است

دربانی تصریح کرد: با شروع رشد درخت پسته، نخستین اقدام برای باردهی مناسب، تغذیه و کوددهی است که برای افزایش بار دهی محصول باید انجام شود تا باغات محصول بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که این موسسه در سال گذشته به‌عنوان پسته کار نمونه و باغ دار نمونه شهرستان دامغان شناخته شد، ادامه داد: مصرف کودهای آلی و ریز مغذی، تولید محصولات ارگانیک و همچنین رعایت اصول بهینه عملیات زراعی از مرحله کاشت تا برداشت از عوامل مهمی است که در انتخاب این موسسه به عنوان پسته کار نمونه دخیل بوده است.

223-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد