جزئیات خبر

کشت محصول کلزا در اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان

1395/9/14
کشت محصول کلزا در اراضی موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان از کشت کلزا توسط این موسسه خبر داد.
محمد حسین دربانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی 96-95، بذر کلزا رقم نپتون، در سطح 5 هکتار از اراضی این موسسه کشت شده است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط بازار و مشکلات ناشی از پرداخت بهای محصولات زراعی کشت شده و همچنین فروش آن ها طی سال های گذشته، این موسسه نسبت به کشت و جایگزینی کلزا اقدام کرده است.
دربانی با اشاره به سیاست های تشویقی دولت ویژه کلزاکاران گفت: تامین برخی از کودهای مورد نیاز این محصول، تعهد نسبت به خرید تضمینی کلزا، بازدید های دوره ای کارشناسان کشاورزی، برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی و ... از جمله این موارد به شمار می رود.
وی درباره نحوه کشت این محصول گفت: کشت کلزا با استفاده از دستگاه های اختصاصی این محصول که توسط جهاد کشاورزی تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته، انجام شده است.
دربانی اضافه کرد: آبیاری مزارع کلزای این موسسه نیز به روش جوی و پشته ای صورت می گیرد.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی این موسسه برای کشت کلزا، بیان کرد: با توجه به کشت این محصول توسط موسسه، آشنایی با فیزیولوژی گیاه، حد تحمل آن در برابر شرایط محیطی منطقه، آفات و بیماری ها، تغذیه و کودهی و ... از جمله مهم ترین مسائل پیش روی کشت به شمار می رود.
 287-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد