جزئیات خبر

برداشت پسته از باغات موسسه کشاورزی ‌و موقوفات سمنان آغاز شد

1396/5/19
برداشت پسته از باغات موسسه کشاورزی ‌و موقوفات سمنان آغاز شد

سرپرست موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان از آغاز برداشت پسته از باغات این موسسه خبر داد.
محمدحسین دربانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: پیشبینی میشود حدود 70 تن محصول پسته تر از باغ پسته برم موسسه برداشت شود.
وی ادامه داد: این برداشت تا پایان شهریور ماه سال جاری به طول میانجامد.
دربانی، مساحت کل باغات پسته این موسسه را 189 هکتار اعلام نمود که شامل 52 هکتار باغ پسته حسن آبادو و 137 هکتار در روستای برم در دو بخش 106 هکتاری و 31 هکتار می باشد .
وی درباره اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش باروری درختان پسته گفت: رعایت اصول فنی تغذیه باغات بر اساس روشهای نوین، مبارزه با آفات، رعایت بهداشت باغات پسته، مبارزه با علفهای هرز، رعایت تقویم کامل باغی بر اساس فیزیولوژیدرخت پسته، تغذیه و کوددهی بر اساس نیاز درختان و... از جمله این موارد به شمار میرود.
دربانی ادامه داد: با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان دامغان و فاصله کم آن با تهران و استان اصفهان ، مازندران و گلستان تمامی محصول موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان در این منطقه به فروش میرسد.
وی کسب عنوان باغدار و پستهکار نمونه را از جمله موفقیتهای این موسسه در سال 1395 دانست و افزود: این مهم از طریق رعایت اصول فنی و باغداری حاصل شده است.
سرپرست موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان مرکز دامغان با اشاره به احداث 31 هکتار باغ جدید بر اساس روشهای نوین باغداری طی سال گذشته گفت: در سال جاری نیز با توجه به تاکید هیئت مدیره موسسه، اصلاح و توسعه باغات پسته در دستور کار قرار گرفته است.
 157-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد