جزئیات خبر

133 تن کلزا از اراضی شرکت کشت و صنعت سرخس برداشت شد

1395/5/6
133 تن کلزا از اراضی شرکت کشت و صنعت سرخس برداشت شد

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از برداشت 133 تن کلزا از اراضی این شرکت خبر داد.

حسن مهدی زاده در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی سال جاری، 40 هکتار به کشت کلزا رقم هایولا 401 اختصاص داده شد که در هر هکتار، 3.3 تن برداشت شده است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از ریزش دانه هنگام برداشت کلزا، برداشت این محصول به وسیله کمباین های با هد مخصوص انجام شده است.

مهدی زاده از پیش بینی کشت این محصول در 50 تا 60 هکتار از اراضی شرکت طی سال جاری سخن گفت و افزود: طبق آخرین آمار، حدود 90 درصد از دانه های روغنی که در تامین روغن خوراکی به کار می رود، وارداتی است و تنها 10 درصد آن در داخل کشور تولید می شود و در صنعت تولید روغن خوراکی به کار می رود، لذا به تازگی مجلس برای بالا بردن تولید این محصول در کشور و کاهش میزان واردات آن، نسبت به اختصاص وام 2 میلیون تومانی برای کشت هر هکتار کلزا اقدام کرده است.

وی ادامه داد: این طرح به منظور تشویق کشاورزان نسبت به انجام کشت دانه های روغنی از جمله کلزا صورت گرفته است.

مهدی زاده گستره فروش محصول کلزا این شرکت را کارخانجات روغن و دانه های روغنی و همچنین اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان سرخس عنوان کرد.

وی کسب عنوان کلزا کار نمونه شهرستان سرخس طی سال های گذشته را از جمله موفقیت های این شرکت در زمینه محصول کلزا دانست و افزود: علاوه بر این، شرکت کشت و صنعت سرخس در سال زراعی 95-94، بیشترین سطح زیر کشت کلزا در شهرستان را داشته است.

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس ادامه داد: کشت امسال محصول کلزا نیز در مهر ماه انجام می شود که اواخر اردیبهشت سال آینده برداشت خواهد شد.

118-95                                     

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد