جزئیات خبر

کسب بالاترین عملکرد تولید چغندر پاییزه توسط کشت‌وصنعت سرخس

1395/5/20
کسب بالاترین عملکرد تولید چغندر پاییزه توسط کشت‌وصنعت سرخس

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از کسب بالاترین عملکرد تولید چغندرقند پاییزه در نخستین سال کشت توسط این شرکت در منطقه، خبر داد.

مهندس حسن مهدی زاده در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: کشت چغندر قند پاییزه سال زراعی 95-94 با همکاری شرکت فرآورده های غذایی قند تربت جام در اراضی این شرکت انجام شد و این شرکت توانسته با مدیریت زراعی دقیق اصولی و تولید در مجموع 358 تن، بیشترین میزان تولید در واحد سطح در شهرستان سرخس را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت سرخس، در سال زراعی جاری 5 هکتار از اراضی خود را به کشت چغندر قند پاییزه اختصاص داد که در هر هکتار بیش از 71 تن برداشت شده است.

مهدی زاده، رقم مورد استفاده چغندر پاییزه این شرکت را، جاکا(Jaca) عنوان کرد و افزود: این رقم، پاییزه، منوژرم فرانسوی و مقاوم به بولت یا ساقه روی است.

وی ادامه داد: آبیاری این اراضی نیز به روش ردیفی انجام می شود.

مهدی زاده با اشاره به اهداف این شرکت از کشت چغندر پاییزه گفت: کاهش عملیات زراعی به لحاظ کاهش آفات و بیماری ها، افزایش قدرت رقابت محصول با علف های هرز، کاهش مصرف سموم و کاهش هزینه های تولید، از جمله مهم ترین این اهداف به شمار می رود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، می توان به استفاده بهینه از نزولات آسمانی به واسطه تطابق تقویم زمانی طول دوره رشد این محصول با فصول بارندگی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب به میزان 30تا 40 درصد در مقایسه با کشت بهاره، اشاره کرد.

مهدی زاده مقصد تمام چغندرهای برداشت شده را شرکت فرآورده های غذایی قند تربت جام اعلام کرد.

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس، زمان کشت چغندر پاییزه سال زراعی 96-95 را اواسط مهر ماه عنوان کرد و افزود: چنانچه کارخانجات قند، مساعدت و همکاری لازم را برای کشت و فروش این محصول داشته باشند، این شرکت مبادرت به کشت چغندر قند خواهد کرد.

147-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد