جزئیات خبر
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس:
یونجه، اصلی ترین منبع تغذیه دام است

1395/10/7
یونجه، اصلی ترین منبع تغذیه دام است

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس گفت: یونجه، اصلی ترین منبع تغذیه ای برای علوفه دام است.
حسن مهدی زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت طی سال جاری، در 360 هکتار از اراضی خود، یونجه کشت کرده است که این مساحت طی سال آینده افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: کشت یونجه هم به صورت پاییزه و هم بهاره انجام می شود که کشت زمان پاییزه، اواسط شهریور و کشت بهاره در فروردین ماه است.
مهدی زاده، تامین بخشی از علوفه مورد نیاز موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی را یکی از اهداف این شرکت برای کشت یونجه عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، یونجه به عنوان ملکه گیاهان علوفه ای شناخته می شود.
وی ادامه داد: این محصول همچنین دارای مقادیر زیادی پروتئین، ویتامین های مختلف، انرژی زیاد، قابلیت هضم بالا و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه است.
مهدی زاده، آبیاری منظم و به موقع را یکی از برنامه های این شرکت برای افزایش میزان راندمان یونجه دانست و افزود: در این راستا، فعالیت هایی همچون کنترل علف های هرز، تدوین برنامه تغذیه ای مناسب، برداشت به موقع و اصولی و ... نیز صورت خواهد گرفت.
وی درباره روش آبیاری این اراضی گفت: اراضی این محصول به روش غرقابی و همچنین با استفاده از سیستم های تحت فشار بارانی سنتر پیوت آبیاری می شود.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس درباره زمان برداشت این محصول گفت: برداشت یونجه از اوایل سال آینده و با گرم شدن هوا، طی 6 تا 7 چین انجام می شود.
  328-95
 

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد