جزئیات خبر
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس خبر داد؛
استفاده از بذور گواهی شده برای کشت گندم

1395/10/9
استفاده از بذور گواهی شده برای کشت گندم

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از استفاده بذور گواهی شده و پرمحصول برای کشت گندم در اراضی این شرکت خبر داد.
حسن مهدی زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی  بیان کرد: طی سال زراعی 96-95، حدود 60 هکتار از اراضی این شرکت به کشت گندم اختصاص داشته است.
وی افزایش تعداد مراکز خرید در نقاط گندم خیز با هدف کاهش هزینه های حمل محصول و تحویل سریع از کشاورزان را یکی از سیاست های تشویقی دولت برای گندم کاران دانست.
مهدی زاده ادامه داد: علاوه بر این، می توان به خرید تضمینی گندم و اختصاص یارانه دولتی برای پرداخت کرایه حمل محصول به مراکز خرید اشاره کرد.
وی گندم را محصولی استراتژیک خواند و افزود: اهمیت اقتصادی این محصول هم از نظر تولید و هم به لحاظ تغذیه ای، بیش از سایر محصولات است.
مهدی زاده با بیان این که کشت گندم یکی از سازگارترین و مقاوم ترین زراعت ها به شمار می رود، افزود: این محصول در برابر بیماری ها، کم آبی، شوری و ... مقاوم تر از سایر محصولات است.
وی ادامه داد: گندم، محصولی پائیزه است که طول دوره رشد آن با نزولات آسمانی همزمان می باشد.
مهدی زاده با اشاره به ارقام مورد استفاده در کشت گندم امسال گفت: امسال ارقام با تیپ رشد بهاره نظیر پیشتاز، پارسی، چمران، پیشگام و بهار کشت شده است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس ادامه داد: کشت این محصول به وسیله دستگاه های بذرکار همدانی و آبیاری اراضی مذکور نیز به روش های ردیفی و تحت فشار انجام شده است.
  332-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد