جزئیات خبر
در گفت‌وگو با سرپرست شرکت کشت‌وصنعت سرخس مطرح شد؛
ایجاد اشتغال از طریق اجرای طرح‌های اقتصاد دانش‌بنیان

1395/12/24
ایجاد اشتغال از طریق اجرای طرح‌های اقتصاد دانش‌بنیان

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از ایجاد اشتغال توسط این موسسه از طریق اجرای طرح های اقتصاد دانش بنیان خبر داد.
مهندس حسن مهدی زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت با شناسایی فعالیت های اقتصادی مهم و با اولویت قرار دادن تولید حداکثری و کیفی انواع محصولات کشاورزی و دامپروری و نیز بسته بندی آن ها، اقدامات متنوعی را در زمینه تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان انجام داده است.
وی ادامه داد: در این راستا می توان به احداث کارخانه بسته بندی و پلت محصولات علوفه ای یونجه و ذرت، راه اندازی واحد دامپروری برای تولید شیر و گوشت و نیز احداث گلخانه برای تولید و عرضه انواع گل و میوه اشاره کرد.
مهدی زاده اضافه کرد: با اجرای طرح ها و فعالیت های اقتصادی اشاره شده، تعداد بسیار زیادی از جوانان و نیروهای بیکار و تحصیل کرده شهرستان سرخس، جذب بنگاه های اقتصادی مذکور شده اند.
وی با اشاره به جایگاه اقتصاد دانش بنیان در برنامه های استراتژیک این شرکت، گفت: بدین منظور سعی شده این مهم در تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات شرکت مد نظر قرار گیرد.
مهدی زاده ادامه داد: در دستور کار قرار دادن اهداف مذکور باعث شده تا به خاطر افزایش شوری آب، کارشناسان شرکت کشت و صنعت سرخس نسبت به کشت محصولاتی که به آب کمتر و مقاومت بالا در برابر شوری نیاز دارند، اقدام کنند.
وی استفاده از کودهای آلی به منظور ذخیره سازی رطوبت، کاهش مصرف کودهای شیمیایی با هدف جلوگیری از آلودگی خاک های شور و افزایش مقاومت درختان به آفات و بیماری ها را از جمله سایر روش های مرحله داشت برای دانش بنیان کردن فرآیند تولید عنوان کرد.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس اضافه کرد: همچنین طی مطالعات صورت گرفته در طرح تحقیقاتی مربوط به ارقام مورد نظر برای انتخاب بر روی پایه گیاه، پیوندهای سازگار با منطقه انتخاب شده است.
 425-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد