جزئیات خبر
در گفت‌وگو با مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان مطرح شد؛
جو؛ محصولی استراتژیک و متناسب با الگوی کشت نهبندان

1395/9/2
جو؛ محصولی استراتژیک و متناسب با الگوی کشت نهبندان

مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان، از جو به عنوان محصولی استراتژیک و اقتصادی و متناسب با الگوی مناسب کشت در منطقه نهبندان یاد کرد.
مهندس علی وطن دوست در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی 96-95، 21 هکتار از اراضی این موسسه به کشت جو اختصاص داده شده است.
وی با بیان این که خوشبختانه مشکلات موجود در حوزه فروش جو، یکی دوسالی است که تقریبا حل شده، گفت: برای نخستین بار در سال زراعی گذشته، سیاست خرید تضمینی جو توسط ستاد پشتیبانی امور دام استان خراسان جنوبی با هدف حمایت از بخش تولید جو انجام شد که پیش بینی می شود طی سال زراعی جدید نیز این روند ادامه داشته باشد.
وطن دوست درباره روش کشت این محصول گفت: کشت جو به صورت ردیفی و به وسیله دستگاه کف کار همدانی مخصوص اراضی شور انجام شده است.
وی ادامه داد: در کشت اراضی امسال، از رقم نیک که متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه می باشد، استفاده شده است.
وی درباره نکات قابل توجه در کشت امسال محصول جو این موسسه گفت: آماده سازی به موقع اراضی، کشت به هنگام محصول، انتخاب واریته های مناسب و سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه و ... از جمله مهمترین پارامترهای مثبت کشت سال زراعی جاری به شمار می رود.
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان ادامه داد: کشت این محصول از نیمه دوم مهر ماه آغاز شده است و تا نیمه اول آذر ماه نیز ادامه می یابد.
274-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد