جزئیات خبر

برداشت 5500 کیلوگرم خرما از نخلستان موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان

1395/10/6
برداشت 5500 کیلوگرم خرما از نخلستان موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان

مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: طی سال جاری، 5 هزار و 500 کیلوگرم خرما از نخلستان این موسسه برداشت شده است.
مهندس علی وطن دوست در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: از این میان، 3 هزار کیلوگرم مربوط به رقم زاهدی و 2 هزار و 500 کیلوگرم نیز مربوط به رقم کبکاب است.
وی مساحت نخلستان خرمای این موسسه را 8 هکتار عنوان کرد و افزود: ارقام این درختان بیشتر زاهدی و کبکاب است.
وطن دوست با اشاره به تجهیز نخلستان خرمای مزرعه غدیر نهبندان این موسسه به سیستم های نوین آبیاری گفت: این نخلستان با استفاده سیستم تخت فشار بابلر آبیاری می شود که همین امر از جمله دلایل افزایش راندمان تولید به شمار می رود.
وی، تغذیه به موقع این درختان را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش میزان تولید دانست و افزود: علاوه بر این، فعالیت هایی نظیر گرده افشانی به موقع، هرس مناسب درختان، استفاده از انواع ریز مغذی، مبارزه به موقع با آفات و بیماری ها، استفاده از کودهای حیوانی و شیمیایی و ... نیز انجام شده است.
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان از فروش محصول برداشت شده به صورت مزایده خبر داد و افزود: با توجه به کیفیت مناسب خرمای تولیدی، درصدد هستیم این محصول از طریق مزایده در بیرجند و شهرستان نهبندان به فروش برسد.
  325-95
 
 

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد