جزئیات خبر
با هدف استفاده از انرژی های نو؛
شرکت‌های کره‌ای در منطقه ویژه اقتصادی سرخس سرمایه‌گذاری می‌کنند

1395/8/25
شرکت‌های کره‌ای در منطقه ویژه اقتصادی سرخس سرمایه‌گذاری می‌کنند

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: شرکت های کره ای در منطقه ویژه اقتصادی سرخس سرمایه گذاری می کنند.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه خورشیدی و استقرار پنل های مولد نیرو و در راستای استفاده از انرژی های نو است.
وی ادامه داد: با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی سرخس، وضعیت جغرافیایی و نیز شرایط آب و هوایی این شهرستان که به صورت میانگین 300 روز در سال دارای آفتاب است، سرمایه گذاران زیادی طی چند ماه گذشته، خواستار حضور و استفاده از پتانسیل های این منطقه شده اند.
صادقی گلمکانی اضافه کرد: از سویی دیگر، قوانین و مقررات حمایت کننده برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز بر این مهم بسیار تاثیرگذار بوده است.
وی با اشاره به مراحل عقد قرار داد با شرکت کرده ای گفت: در حال حاضر 70 درصد مراحل تفاهم نامه انجام شده که پس از نهایی شدن آن، زمین نیروگاه واگذار خواهد شد.
صادقی گلمکانی ادامه داد: با وجود چندین تقاضا برای سرمایه گذاری در حوزه نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، اما این برای نخستین بار است که چنین نیروگاهی احداث خواهد شد.
وی احداث نیروگاه خورشیدی و استقرار پنل های مولد نیرو را با توجه به حمایت های دولت در استفاده از انرژی های نو، گامی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: شرکت کره ای در نظر دارد برق تولیدی را به ضمن استفاده در شبکه داخلی به کشورهای حوزه آسیای میانه صادر کند.
265-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد