جزئیات خبر
در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل و ترانزیت تجهیزات گمرکی؛
استاندار خراسان رضوی از غرفه منطقه ویژه اقتصادی سرخس دیدن کرد

1395/9/28
استاندار خراسان رضوی از غرفه منطقه ویژه اقتصادی سرخس دیدن کرد

استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه حمل و نقل و ترانزیت انبارها و خدمات گمرکی، در غرفه منطقه ویژه اقتصادی سرخس حضور یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، علیرضا رشیدیان در این دیدار، با روند اجرایی، خدمات بازرگانی و فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه آشنا شد .
احمد صادقی گلمکانی، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز بیان کرد: ترانزیت به عنوان یکی از شاخص‌ های مهم تجارت جهانی، سهیم شدن در بازار بین‌المللی و عبور از دروازه‌های تجارت بین‌ المللی مطرح است.
وی با بیان این که میزان مبادلات تجاری کالا در سطح جهانی، امروزه رقمی بسیار کلان برآورد می‌شود، افزود: در این بین، حجم تجارت بین قاره اروپا و آسیا، یک سوم کل این میزان است که ایران در این بازار، کوتاه‌ترین و امن‌ترین مسیر را عرضه می‌کند.
صادقی گلمکانی ادامه داد: در همین راستا، در منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز با توجه توسعه و تکمیل به موقع زیربناهای حمل و نقل، اصلاح تشریفات اداری و رویه‌های جاری و یکپارچه سازی تصمیمات و مدیریت نرم‌افزاری، میزان ترانزیت کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران متناسب با برنامه پنجم توسعه و چشم‌انداز پیش‌بینی شده، انجام می شود.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: توجه هم‌زمان به مبادی ورودی و خروجی کالا در شمال، جنوب و شرق و غرب کشور که تکمیل کننده کریدورهای بین‌المللی هستند، جایگاه ایران را در این صنعت مستحکم می‌کند.
وی با اشاره به اهداف حضور منطقه ویژه اقتصادی سرخس در این نمایشگاه بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و همچنین معرفی و ارزیابی امکانات و ظرفیت‌های بخش حمل و نقل کشور در عرصه داخلی و بین‌المللی به عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی کشور، این منطقه با تمامی توان در نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، ترانزیت و خدمات گمرکی شرکت کرده و به معرفی سرخس، به عنوان چهارراه ترانزیتی کشور می پردازد.
لازم به یادآوری است، نخستین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، ترانزیت، تجهیزات گمرکی و انبارها، بیست و سوم تا بیست و ششم آذرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد.
 302-95

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد