جزئیات خبر
در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت؛
صادرات60میلیون دلاری کالا از منطقه ویژه اقتصادی سرخس در سال 1395

1396/2/17
صادرات60میلیون دلاری کالا از منطقه ویژه اقتصادی سرخس در سال 1395

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از صادرات 60 میلیون دلاری کالای تولیدی از این منطقه طی سال 1395 خبر داد.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این محصولات شامل هیدروکربن سبک و سنگین، گچ میکرونیزه، انواع پمپ های آب، چسب چوب، شکلات و شیرینی، سنگ آهن و ... به وزن حدود 30 هزار تن کالا است.
وی ادامه داد: کشورهای آسیای میانه شامل تاجیکستان، ازبکستان، عراق، قزاقستان، امارات، افغانستان، مقصد نخست کالاهای صادراتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس را به خود اختصاص داده است.
صادقی گلمکانی با اشاره به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر استفاده بهینه از منابع کشور در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام فروشی و ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه های مختلف، برنامه ریزی هدفمند در جهت استفاده از توانمندی و ظرفیت های داخلی در دستور کار قرار گرفت و بصورت ویژه ای به تقویت شرکت های داخلی علی الخصوص پروژه های دانش بنیان پرداختیم، این مهم می تواند علاوه بر درآمدزایی و ایجاد اشتغال، گامی مهم در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد.
وی با اشاره به وجود 24 واحد فعال در منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: در این منطقه همچنین 36 واحد نیز در حال ساخت است.
صادقی گلمکانی ادامه داد: خوشبختانه طی 5 ماه گذشته، تقاضای فراوانی برای سرمایه گذاری خارجی و داخلی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس داشته ایم و امیدواریم سال جاری به توان، این منطقه را به جایگاه واقعی خود رساند.
 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه خدمات حمل و نقل، تخلیه و بارگیری نیز با ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم به ویژه ریلی، در تلاش هستیم آمار صادراتی از این منطقه را به یک میلیون تن در سال برسانیم.
48-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد