جزئیات خبر

زیرساخت‌های ریلی منطقه ویژه اقتصادی سرخس تکمیل می‌شود

1396/4/26
زیرساخت‌های ریلی منطقه ویژه اقتصادی سرخس تکمیل می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: زیرساخت‌های ریلی منطقه ویژه اقتصادی سرخس تکمیل می‌شود.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دومین سکوی تخلیه و بارگیری لیفتراکی هم‌جوار با ریل عریض و نرمال منطقه ویژه اقتصادی سرخس به زودی آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: طول این سکو 100 متر است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
صادقی گلمکانی با اشاره به افتتاح نخستین سکوی تخلیه و بارگیری در سال گذشته گفت: سکوی مذکور با طول 60 متر و با توجه به درخواست‌های متعدد صاحبان کالا و هم‌جواری ریل عریض و نرمال در این منطقه احداث شده است.
وی درباره لزوم افزایش سکوهای تخلیه بارگیری در منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: با توجه به این که احداث زیرساخت‌های مورد نیاز در صنعت حمل و نقل و تخلیه بارگیری از قبیل سکوهای لیفتراکی، یکی از نیازهای اساسی مناطق ویژه اقتصادی به شمار می‌رود، ساخت این‌گونه امکانات در زمره سیاست‌های جاری موسسه قرار گرفته است.
صادقی گلمکانی ادامه داد: امید می‌رود با تکمیل زنجیره این صنعت مهم طی یک سال آینده، حجم صادرات از خطوط ریلی منطقه به بیش از یک میلیون تن در سال برسد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به کالاهای صادراتی این منطقه گفت: مصالح ساختمانی، پنبه، چسب و رزین‌های رنگی، سوخت و انرژی، محصولات غذایی و... از جمله کالاهای صادراتی این منطقه به شمار می‌روند.
105-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد