جزئیات خبر
با افتتاح چندین واحد صنایع غذایی تا پایان سال 96؛
منطقه ویژه اقتصادی سرخس، قطب صادرات مواد غذایی می‌شود

1396/5/7
منطقه ویژه اقتصادی سرخس، قطب صادرات مواد غذایی می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، این منطقه تا پایان سال جاری، به قطب صادرات مواد غذایی تبدیل می‌شود.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در این راستا، 5 واحد بزرگ بسته‌بندی، فرآوری و تولید مواد غذایی به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: این واحدها شامل 2 واحد بسته‌بندی و فرآوری برنج و 3 واحد تولید انواع کنسرو و رب گوجه‌فرنگی است.
صادقی گلمکانی، سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای 5 واحد تولیدی مذکور را بالغ بر 600 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیش از 250 نفر از جوانان بومی و مستعد شهرستان سرخس در این واحدها مشغول به کار شده‌اند.
وی ادامه داد: از این میان، 2 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی مشغول به ساخت و تکمیل پروژه‌های خود هستند.
صادقی گلمکانی، کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، امارات، حوزه Cis و روسیه را مقصد محصولات غذایی صادراتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس دانست.
وی ادامه داد: با تکمیل زیرساخت‌ها و افتتاح واحدهای بزرگ تولیدی، میزان صادرات از این منطقه به بیش از یک میلیون تُن در سال خواهد رسید.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس درباره تعداد واحدهای فعال و در حال ساخت منطقه گفت: هم‌اکنون در این منطقه، 16 واحد فعال، 13 واحد در حال ساخت و 21 واحد نیز در حال مذاکره و نهایی شدن برای دریافت جواز تاسیس مشغول به کار هستند.
 118-96

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد