جزئیات خبر
استاندار خراسان رضوی؛
داروسازی ثامن؛ موفق ترین مرکز دارویی استان است.

1394/3/27
داروسازی ثامن؛ موفق ترین مرکز دارویی استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اقتصادی رضوی، علیرضا رشیدیان پس از ایراد سخنرانی درباره‌ امکانات و ظرفیت‌های استان خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال، از غرفه‌های کارآفرینان برتر استان بازدید کرد و با فعالیت‌های این مراکز اقتصادی آشنا شد.

وی ضمن بازدید از غرفه‌ شرکت داروسازی ثامن عنوان کرد: مسلما هر کدام از واحدهای صنعتی به ‌ویژه در حوزه‌ شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به ظرفیت‌های بسیار مناسبی که در استان وجود دارد، می‌توانند مفید واقع شوند و شرکت داروسازی ثامن، موفق‌ترین آن‌ها در میان مراکز دارویی استان است.

رشیدیان ادامه داد: شرکت داروسازی ثامن پیش از این نیز در فعالیت‌های خود موفقیت‌های شایان توجهی داشته و بنده از آن‌ها اطلاع دارم و امیدواریم در سال جاری نیز بتواند بیشتر از پیش فعالیت‌های تولیدی خود را در زمینه‌ داروهای ویژه و خاصی که در لیست نیاز دارویی کشور قرار دارد، توسعه دهد و باعث افتخار استان شود.

 

کارایی فوق العاده فعالیت های اقتصادی آستان قدس رضوی

وی تصریح کرد: ناگفته نماند ظرفیت‌های بسیار فراوانی نیز در کشورهای همسایه‌ استان‌های خراسان در حیطه‌ مسائل دارویی وجود دارد که در ارتباطی که ما داشتیم مسئولان کشورهای افغانستان و تاجیکستان خود را برای استفاده از تولیدات دارویی ما مشتاق نشان داده‌اند. به لطف خداوند و با استعانت از عنایات امام هشتم(ع) فعالیت‌های اقتصادی مؤسسات آستان قدس رضوی با کارآیی فوق‌العاده‌ خود توانسته‌اند ظرفیت‌های خود را در سطح منطقه به کشورهای اطراف بشناسانند.

شرکت داروسازی ثامن در حال حاضر 60 نوع دارو در گروه‌های دارویی دیالیز، محلول استریل برای شستشو و محلول استریل تزریقی تولید می‌کند که درصد زیادی از آن ها انحصاری است. جالب توجه این است که به طور میانگین روزانه افزون بر 160 هزار عدد از انواع اقلام دارویی در مجموعه‌ دارویی ثامن تولید و راهی بازار می‌شود.

گفتنی است؛ شرکت داروسازی ثامن برای هفتمین سال پیاپی به‌عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی شناخته شده است.

 70-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد