جزئیات خبر
مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو:
شرکت داروسازی ثامن در صدد جبران مشکلات دارویی برآمده است

1395/6/27
شرکت داروسازی ثامن در صدد جبران مشکلات دارویی برآمده است

مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی «ایران‌فارما» عنوان کرد: شرکت داروسازی ثامن از بهترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های داروسازی است که در تهیه و تأمین محلول‌های حجیم تزریقی در حال فعالیت است و باید گفت که در زمینه کنترل اصالت به خوبی عمل کرده و سرآمد است.

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر اکبر عبداللهی در خصوص توان بالای این شرکت در تأمین نیازهای اصلی و اساسی کشور گفت: این شرکت به‌عنوان مجموعه‌ای موفق که در تأمین نیازهای اساسی کشور مانند سرم به جامعه ایران یاری‌رسانی می‌کند، در تأمین محلول‌های حجیم به خوبی عمل کرده است؛ تا آن‌جا که در وقفه‌هایی که در سال گذشته در تأمین محلل‌های تزریقی داشته‌ایم، این شرکت به خوبی در صدد جبران مشکلات دارویی کشور برآمده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح برچسب کنترل اصالت کالا از أهداف نظارتی سازمان غذا وداروست، عنوان کرد: سازمان غذا و دارو برای ایجاد شفاف‌سازی و هم‌چنین تسهیل در امور شرکت‌های داروسازی، سامانه‌های مختلفی را راه‌اندازی کرده که یکی از این سامانه‌ها که برای کنترل زنجیره تأمین و نیز مبارزه با قاچاق فعال است، سامانه رهگیری و ردیابی و هم‌چنین کنترل اصالت است.

وی ادامه داد: از آن‌جا که شرکت‌های داروسازی توان کمتری در انطباق با این حوزه داشته‌اند، در قیمت‌گذاری و هم‌چنین در مدت زمان انطباقی که به این شرکت‌ها داده می‌شود، با آن‌ها همکاری و همراهی صورت می‌گیرد.

دکتر عبداللهی اصل گفت: فکر می‌کنم اکنون زمان آن فرارسیده که بیشتر بر روی کیفیت بالا و هم‌چنین ارتقاء بهره‌وری از این شرکت سرمایه‌گذاری کرد.

وی درخصوص اهمیت ارتقاء بخش‌های تحقیق و توسعه شرکت‌های داروسازی اظهار کرد: بهره‌وری بیشتری که شرکت‌های داروسازی می‌توانند از توان بخش تحقیق و توسعه(R&D) خود داشته باشند، می‌تواند سازمان غذا و دارو را در پیشرفت در تولید محصولات جدید در داخل کشور و حرکت به سمت خودکفایی بیشتر از لحاظ تولید دارو و عمل به اقتصاد مقاومتی در این زمینه کمک کند و در نتیجه از این طریق، شرکت‌های داروسازی کشور می‌توانند سهم بیشتری در بازارهای دارویی کشور داشته باشند.

وی افزود: همت سازمان غذا و دارو نیز بر حمایت از شرکت‌های تولیدکننده در داخل کشور است و این در حالی است که در فلسفه تأسیس این سازمان، پرداخت به کیفیت اصل و اساس امور قرار گرفته است.

مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با اشاره به ضرورت پرداخت بدهی‌های معوقه توسط سازمان‌های بیمه‌گر، بیان کرد: در تلاشیم تا پرداخت بدهی‌ها به شرکت‌های داروسازی به خوبی انجام شود اما مشکل اصلی در این زمینه، سازمان‌های بیمه‌گر هستند که تعهدات خود را به بیمارستان‌های دولتی نداده و طبعا این امر به شرکت‌های تولیدکننده داخلی ضربه وارد می‌کند.

210-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد