جزئیات خبر

تولید 27 هزار تن شکر در کارخانه قند تربت حیدریه

1393/12/25
 تولید 27 هزار تن شکر در کارخانه قند تربت حیدریه

مدیر عامل کارخانه قند تربت‌حیدریه عنوان کرد: این کارخانه با خرید 175 هزار تن چغندرقند از کشاورزان سراسر کشور، 27 هزار و 500 تن شکر در سال جاری تولید کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، احمد انسان با بیان این که در مدت 91 روز کاری 27 هزار و 500 تن شکر تولید شد عنوان کرد: کارخانه قند تربت‌حیدریه با قدمت 60 ساله به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین واحدهای صنعتی شهرستان تربت‌حیدریه است که با ظرفیت اسمی 3 هزار تن در شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: این کارخانه به عنوان یکی از کارخانه‌های فعال و سابقه‌دار در زمینه تولید قند و شکر در سطح کشور مطرح است و با توجه به اقدامات مناسبی که در راستای اصول بهداشت حرفه‌ای، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، ایمنی غذا و کاهش مصرف انرژی انجام داده، توانسته در سال جاری به عنوان«واحد نمونه سال» در استان خراسان رضوی برگزیده شود و لوح تقدیر دریافت کند.

انسان افزود: این کارخانه همچنین در زمینه اشتغال‌زایی سهم به‌سزایی داشته به‌طوری که 400 نفر نیروی کار دائمی در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

مدیر عامل کارخانه قند تربت‌حیدریه گفت: این واحد بزرگ صنعتی که مقام اول کشور را در تولید قند و شکر داراست، در شمال‌شرقی شهر تربت حیدریه، با ظرفیت اسمی ۷۰۰ تن مصرف چغندرقند در شبانه‌روز، در سال ۱۳۲۸ احداث شد و در سال ۱۳۳۰ نیز به بهره‌برداری رسید.

 177-93

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد