جزئیات خبر

فعالیت فصلی کارخانه قند تربت حیدریه آغاز شد

1394/8/3
فعالیت فصلی کارخانه قند تربت حیدریه آغاز شد

مهندس «احمد انسان» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: با شروع تحویل چغندر قند توسط پیمانکاران طرف قرارداد این شرکت که از مهر ماه امسال آغاز شده است، پیش بینی می شود 185 هزار تن چغندر قند از حوزه های چغندرکاری شهرستان تربت حیدریه و سایر شهرستان ها دریافت شود.

وی با اشاره به اجرای سیاست های تشویقی این شرکت برای کشت چغندر قند به عنوان ماده اولیه مورد نیاز ، خاطرنشان کرد: شرکت قند تربت اقدام به ارائه برنامه های آموزشی و ترویجی از طریق کارشناسان کشاورزی در زمینه کشت صحیح و افزایش راندمان برداشت به کشاورزان طرف قرارداد کرده است.

انسان ادامه داد: علاوه بر این، با تحویل به موقع نهاده های کشاورزی شامل کود، بذر و سم، ارائه خدمات مکانیزه به میزان بیش از 2 هزار و 300 هکتار و همچنین پرداخت مساعده، آن ها را در این راه یاری رسانده است.

وی تصریح کرد: شرکت سهامی قند تربت حیدریه با وجود مشکلات عدیدۀ اقتصادی که صنایع تولیدی کشور با آن روبرو هستند، به ویژه کمبود نقدینگی و عدم افزایش متناسب قیمت شکر تولیدی، همواره دارای رتبه های برتر در بین صنایع قند و شکر و سایر واحدهای تولیدی بوده، به نحوی که در سال جاری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی به عنوان واحد نمونۀ صنعتی انتخاب و معرفی شده است.

انسان با اشاره به اهداف شرکت قند تربت حیدریه در برنامه سوم استراتژیک بیان کرد: برنامه ریزی جامع در کوتاه مدت و بلند مدت به منظور رشد و توسعه فعالیت های تولیدی و اقتصادی و با هدف اقتصاد مقاومتی، حضور و حفظ جایگاه برتر شرکت در بین کارخانه های قند و شکر و همچنین ارتقاء کمی و کیفی محصول تولیدی، از جمله این اهداف به شمار می رود.

مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه اضافه کرد: علاوه بر این، به دنبال برنامه هایی نظیر کاهش هزینه ها، کاهش مصرف انرژی، کاهش قیمت تمام شده، تأمین مواد اولیه بیشتر و جلب رضایت مشتریان نیز هستیم.

331-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد