جزئیات خبر
تامین 21 درصد نیاز شکر استان توسط شرکت «قند تربت حیدریه»
تامین 21 درصد نیاز شکر استان توسط شرکت «قند تربت حیدریه»
تامین 21 درصد نیاز شکر استان توسط شرکت «قند تربت حیدریه»
1394/11/1
تامین 21 درصد نیاز شکر استان توسط شرکت «قند تربت حیدریه»

شرکت قند تربت حیدریه با آغاز بهره برداری فصلی کارخانجات قند در مهر ماه امسال، کار خود را آغاز کرد.

این شرکت طی بهره برداری سال 1394، بیش از 218 هزار و 230 تن چغندر قند دریافت کرده که از این مقدار بالغ بر 140 هزار و 700 تن تن در قالب عقد قرارداد با کشاورزان و بالغ بر 77 هزار و 500 تن به صورت آزاد از سایر زارعین و شرکت های زراعی خریداری شده است.

این چغندر ها از حوزه های کشاورزی طرف قرارداد با این شرکت شامل بخش مرکزی تربت حیدریه، صفی آباد، رشتخوار، سنگان، بخش رخ، تربت جام، فریمان، قائن، نیشابور و همچنین خارج از استان خراسان رضوی نظیر شهر های نیمبلوک، بوکان، میاندوآب و ... تامین شده است.

تعداد پیمانکاران طرف قرارداد با این شرکت 1094 نفر بوده اند که در قالب قرارداد به آنها انواع نهاده ها شامل بذر ، کود ، سم تحویل و نیز خدمات مکانیزه ارائه شده است .

رشد 25 درصدی تولید شکر

شرکت قند تربت حیدریه در دوره بهره برداری فصلی 100 روزه خود، 34 هزار و 588 تن شکر سفید مرغوب تولید کرده که در مقایسه با سال گذشته از رشد 25 درصدی برخوردار است.

گستره فروش این محصول بیشتر استان خراسان رضوی می باشد که در صورت تقاضا از طرف خریداران، فروش محصول به هر نقطه از کشور ممکن است.

این شرکت با هدف افزایش راندمان تولید اقدامات مثبت ارزنده ای انجام داده که از این میان می توان به تسویه حساب به وقع به کشاورزان طرف قرارداد و پرداخت وجه چغندر تحویلی، پرداخت پاداش کیفیت چغندر به کشاورزان، استفاده از بذور مرغوب و کودهای ریزمغذی و تحویل به موقع آن به کشاورزان طرف قرارداد، تحویل به موقع نهاده های کشاورزی همچون کود، بذر و سم، ارایه خدمات مکانیزاسیون، تلاش مدیریتی کارخانه با هدف به حداقل رساندن ساعت توقف کامیون های حامل چغندر برای تخلیه بار و همچنین بالا بودن توان فنی کارخانه در تبدیل ماده اولیه به محصول اشاره کرد.

2900 تن محصولات فرعی

شرکت قند تربت حیدریه آستان قدس رضوی طی سال جاری علاوه بر شکر، حدود 5 هزار تن تفاله دونم، حدود 11 هزار و 300 تن تفاله خشک و نزدیک به 12 هزار و 800 تن ملاس تولید کرده است.

گستره فروش محصولات فرعی این کارخانه نیز داخل و خارج استان خراسان رضوی می باشد. شرکت خمیرمایه رضوی و موسسات دامپروری آستان قدس رضوی نیز یکی از خریداران اصلی محصولات فرعی شرکت به شمار می روند.

اشتغال 404 نفر

از زمان راه اندازی فصلی کارخانه قند تربت حیدریه در شهریور ماه سال جاری، 404 نفر نیرو مشغوله به کار بوده اند که از این تعداد، 267 نفر فصلی، 14 نفر پیمانی و 123 نفر دائم و قراردادی هستند.

واحد نمونه صنعتی سال 1394

«قند تربت حیدریه» از جمله شرکت ها و موسسات پر افتخار آستان قدس رضوی در بخش اقتصاد به شمار می رود که در کارنامه خود عناوین متخلفی را بر جای گذاشته و در سال جاری موفق به دریافت لوح تقدیر و انتخاب به عنوان واحد نمونه صنعتی از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی شده است.

همچنین این شرکت از سال 1384 تا 1388 و نیز در سال 1390 به بالاترین ضریب استحصال در بین کارخانه های قند و شکر کشور دست یافته است.

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد