جزئیات خبر

برگزاری جشن میلاد کریمه اهل بیت(ع) توسط قند تربت حیدریه

1395/5/26
برگزاری جشن میلاد کریمه اهل بیت(ع)  توسط قند تربت حیدریه

جشن میلاد کریمه اهل بیت(ع)، حضرت معصومه(س) همزمان با آغاز دهه کرامت توسط شرکت سهامی قند تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری جشن های دهه کرامت آستان قدس رضوی، در این مراسم، حجت الاسلام کازری، مسئول موسسه راهبردی علوم و معارف اسلام در تربت حیدریه به ایراد سخنرانی و مصطفی اسدی از پرسنل این شرکت به مداحی پرداختند.

حجت الاسلام کازری، در این مراسم با اشاره به جایگاه اهل بیت(ع)، گفت: اهمیت ولایت و امامت و همچنین نقش شهر قم و حضرت معصومه(س) در تبیین این جایگاه و پیام رسانی آن در آخرالزمان، غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: علت عظمت حضرت معصومه(س) و ائمه معصومین(ع) به خاطر اشراف علمی و معنوی برای هدایت جامعه بشری به سوی ارزش های والای الهی و انسانی است.

کازری با بیان این که بسیاری از اشخاص منفی نگر، این حقایق و معارف را به دلیل این که همه چیز را با عینک مادی نگاه می کنند، نمی توانند درک کنند، افزود: وظیفه اصلی ما در تشکیل حکومت اسلامی، سوق دادن جامعه بشری به سوی توحید است.

وی ادامه داد: لذا وظیفه اولیه هر شخصی، خودسازی و سپس نظارت عمومی، امر به معروف و نهی از منکر و تحقق سبک زندگی دینی و اسلامی برای دستیابی جامعه توحیدی می باشد.

کازری درباره اهداف تشکیل موسسه مطالعات راهبردی، گفت: عملیاتی کردن تمام آموزه های دینی، تعمیق باورها و تبدیل راهبردهای وحیانی با نگاه سیستمی به دین، از جمله این اهداف به شمار می رود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، می توان به آوردن دین به متن جامعه، تبدیل آن آموزه ها و برنامه هایی که در عرصه رقابت با سایر مکاتب توان اثبات برتری خود را به نمایش می گذارد، اشاره کرد و این مهم، جز با آموزش سبک کارگاهی با نگرش سیستمی به دین، به دست نمی آید.

مسئول موسسه راهبردی علوم و معارف اسلام اضافه کرد: بر این اساس تلاش شده تا تولیدات این موسسه علاوه بر الگوسازی مدل تمدن عظیم و نوین اسلامی، در راستای آموزش به سبک کارگاهی، یعنی بر اساس مخاطب محوری و تفکر خلاق باشد.

164-95            

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد