جزئیات خبر

توسعه ظرفیت‌های کمی و کیفی تولیدات دامی توسط موسسه «دامپروری صنعتی قدس»

1394/6/4
توسعه ظرفیت‌های کمی و کیفی تولیدات دامی توسط موسسه «دامپروری صنعتی قدس»

آستان قدس رضوی یکی از اصلی‌ترین قطب‌های تولید محصولات دامی در استان خراسان رضوی است که با فعالیت مناسب و بهینه، محصولات با کیفیت عالی تولید می‌کند.

مهندس «حسن جمشیدی»، سرپرست موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، اظهار کرد: این موسسه با در اختیار داشتن 6 واحد شیری، یک واحد گوشتی و نگهداری و بیش از 12 هزار راس دام، نقش موثری در تولید شیر و لبنیات استان دارد.

وی با بیان این که این مجموعه جزء تولیدکنندگان ممتاز استان و کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: توسعه ظرفیت های کمی و کیفی تولیدات دامی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در آستان قدس رضوی، از نقاط قوت موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی به شمار می رود.

جمشیدی با اشاره به برنامه های در دستور کار این موسسه تصریح کرد: استفاده از نظرات مشاورین و کارشناسان دانشگاهی به منظور رفع موانع تولید، استفاده از ظرفیت های ژنتیکی مناسب با هدف اصلاح نژاد دام موجود، بالا بردن توان تولیدی دام ها و همچنین شناسایی چالش های تولیدی و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت موجود از اهداف موسسه دامپروری صنعتی قدس در سال جاری به شمار می رود.

وی ادامه داد: این موسسه با استفاده از نظر کارشناسان اصلاح نژاد و عقد قرارداد با شرکت های تولید کننده اسپرم که از توان ردگیری خصوصیات ژنتیکی بالایی برخوردار اند، سعی کرده است همواره به منظور بالا بردن توان تولیدی گله های خود اقدام کند.

جمشیدی اضافه کرد: این امر باعث شده که در سالیان گذشته راندمان تولید گله تا سطح قابل قبولی افزایش یابد.

وی تولید تلیسه های مرغوب به منظور فروش را یکی دیگر از اهداف این موسسه عنوان کرد و افزود: این امر با استفاده از ذخایر ژنتیکی با پتانسیل تولیدی بالا قابل دسترسی است.

سرپرست موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی ادامه داد: بدین منظور در سال جاری استفاده از اسپرم های با قابلیت تولید دام ماده نیز در برنامه کاری این موسسه قرار دارد.

227-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد