جزئیات خبر

روزانه 130 تن شیر در موسسه«دامپروری صنعتی قدس» تولید می‌شود

1394/6/5
روزانه 130 تن شیر در موسسه«دامپروری صنعتی قدس» تولید می‌شود

سرپرست موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی گفت: روزانه 130 تن شیر در واحد های این موسسه تولید می‌شود.

مهندس «حسن جمشیدی» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، اظهار کرد: میزان تولید شیر صنعتی روزانه در استان خراسان رضوی در حدود 600 تن و در موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی روزانه حدودا 130 تن شیر است.

وی ادامه داد: بر این اساس حدود 7/21 درصد شیر تولیدی استان خراسان رضوی توسط موسسه دامپروری صنعتی آستان قدس رضوی تامین می شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: این موسسه مطابق با رسالت خود، 2 هدف در بخش تولید شیر شامل افزایش میزان و بازدهی تولید و همچنین افزایش کیفیت را دنبال می کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در رابطه با افزایش کیفیت شیر های تولیدی این موسسه عنوان کرد: تهیه اقلام خوراکی با کیفیت بالا و بدون کپک و سموم، تهیه جیره های بالانس به لحاظ مواد مغذی، استفاده از توکسین بایندرهای (جاذب سموم) با کیفیت و با کارایی بالا در خوراک و تلاش برای تولید شیر حاوی امگا 3، از جمله تلاش های صورت گرفته در این زمینه است.

جمشیدی ادامه داد: علاوه بر این، آنالیز روزانه شیر توسط کارخانه های لبنی و آنالیز ماهیانه شیر برای اندازه گیری میزان چربی، پروتئین، آفلاتوکسین، شمارش سلول های سوماتیک و شمارش بار میکروبی شیر در بهترین آزمایشگاه های کشور با هدف افزایش کیفیت شیر تولیدی انجام می شود.

سرپرست موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی اضافه کرد: همچنین در این موسسه در زمینه بهبود تولید و کیفیت شیر از مشاورین برتر دامپروری و دامپزشکی استفاده می شود.

228-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد