جزئیات خبر

تولید شیر با کیفیت، ویژه شیر خشک نوزاد توسط موسسه «دامپروری قدس رضوی»

1394/6/7
تولید شیر با کیفیت، ویژه شیر خشک نوزاد توسط موسسه «دامپروری قدس رضوی»

سرپرست موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی گفت: شیر تولیدی در واحد دامپروری کنه بیست این موسسه، به دلیل داشتن شرایط ویژه و منحصر به فرد، برای تولید شیر خشک نوزاد استفاده می شود.

مهندس «حسن جمشیدی» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی  سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: شیر تولیدی در واحدهای موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی به لحاظ کیفیت، یکی از بهترین و در مواردی بهترین شیر تولیدی کشور و حتی منطقه و دارای فاکتورهای بهداشتی لازم برای تهیه شیر خشک نوزاد (IMF grade) است.

وی ادامه داد: شیر تولیدی در واحد کنه بیست دارای تاییدیه بین المللی از شرکت دنون فرانسه می باشد که این تاییدیه تنها به 2 واحد دامداری در ایران تعلق گرفته است.

جمشیدی با اشاره به برخی وی‍ژگی های این شیر خاطرنشان کرد: تعداد سلول های سوماتیک (SCC) کمتر از 200 هزار، آفلاتوکسین کمتر 25 ppm و همچنین بار میکروبی کمتر از 20 هزار از جمله این شاخص ها به شمار می رود.

وی اضافه کرد: این در حالی است که استاندارد بار میکروبی شیر پاستوریزه دارای حدود 30-20 هزار است.

جمشیدی با بیان این که شیر تولیدی واحد کنه بیست فاقد 2 میکروب خطرناک سالمونلا و لیستریا است، تصریح کرد: این شیر همچنین بدون آنتی بیوتیک و دارای نیترات پایین می باشد و به لحاظ مقدار فلزات سنگین نیز در مقایسه با استاندارد مورد تایید ایران وضعیت بهتری دارد.

وی ادامه داد: البته تأمین کیفیت و امکان تداوم آن با استفاده از خوراک دام با کیفیت و رعایت اصول بهداشتی دقیق قابل دسترسی است که این موضوع برای این موسسه از اهداف اصلی به شمار می رود.

جمشیدی با بیان این که موسسه صنعتی قدس رضوی برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت فراوانی برای افزایش و تداوم کیفیت شیر تولیدی درخور شأن و جایگاه این موسسه و آستان مقدس رضوی دارد، افزود: این امر به منظور ارتقای سلامت هم وطنان برای آستان قدس رضوی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

233-94

نظرات

نام
پست الکترونیک  
نظرات  
تصویر امنیتی
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

عبارت امنیتی فوق را بازنویسی نمائید
 
.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان اقتصادی رضوی می باشد